Inginer - Operator Siloz

Companie verificată
Aplica rapid
Locație: Bacau

Tip job: FullTime

Candidatul Ideal

* Studii superioare - profil agronomic / industrie alimentara ;

* Minim 2 ani experienta in domeniu ;

* Cunoasterea pachetului MS Office

Descrierea jobului

- Efectueaza receptionarea , depozitarea , curatarea ,sortarea materiilor prime , transferuri intre celule

-Efectueaza operatii de curatarea si igienizarea a echipamentelor si spatiilor de productie

-Efectueaza masuratori si colecteaza date referitoare la situatia reala a spatiilor de depozitare

-Verifica documentele insotitoare ale fiecarui mijloc de transport la receptia marfii

-Planifica reparatiile si suprevizeaza reparatiile accidentale

-Supervizeaza reglarea utiljelor si urmareste modul in care functioneaza utilajele

-Urmareste parametrii utilajelor si decide reglaje (debite,consumuri etc)

-Supervizeaza realizarea inventarelor

Descrierea companiei

S.C PAMBAC S.A Bacau , unul dintre principalii producatori nationali din domeniul morarit , panificatie , lider pe piata de paste fainoase si detinator al brandurilor Pambac , Grania , Gata si Flavora .