Tehnician electromecanic

Companie verificată
Aplica rapid

Media netă estimată pe baza celor 918 de salarii introduse în Salario: 3000 RON/Luna

Manpower
Locație: Ploiesti

Tip job: FullTime

Manpower recruteaza Tehnicieni electromecanici pentru clientul nostru, o companie ce produce echipamente folosite în Industria Petrolieră din Ploiesti.

Mediul de lucru este placut, se ofera suport pentru invatare si dezvoltare profesionala si fiecare parere conteaza!

Cerinte

Diplomă de calificare, de preferat de profil Electric/Electronic, sau proaspăt absolvent cu puternic interes pentru Electronică;

Abilitatea de a citi și interpreta desene tehnice ;

Abilitatea de a asambla/repara echipamente, urmând proceduri standard și practice de întreținere;

Experiență în folosirea echipamentelor de măsură;

Bune abilități de comunicare în limba Engleză, atât scris, cât și vorbit;

Aptitudini de lucru în echipă, bazate pe sprijin reciproc;

Descrierea jobului

Asamblarea/dezasamblarea, testarea și efectuarea inspecției vizuale a pieselor electro-mecanice;

Reasamblarea, repararea și modificarea echipamentului neconform;

Realizarea sub-ansamblurilor mecanice și a cablajelor electrice;

Respectarea normelor și procedurilor de Siguranță și Securitate în Muncă;

Respectarea normelor și procedurilor în ceea ce privește Calitatea echipamentelor.

Beneficii

Mediu de lucru multinațional;

Pachet salarial motivant;

Asigurare medicala si asigurare viata;

Rute transport din Bucuresti si Ploiesti;

Proces continuu de training și dezvoltare personală și profesională;

Posibilitatea dezvoltarii unei cariere internaționale.