Economist

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 4500 până la 6000 LEI pe lună

Clarismart Consulting
Locație: Arad

Tip job: FullTime

Cerințe:

-absolvent de studii superioare economice

-cunostinte de contabilitate financiara, de gestiune si fiscalitate

-abilitate de a lucra intr-un mediu dinamic, cu termene limita

-acuratete, promptitudine, seriozitate

-spirit de echipa si individual, abilitati de comunicare

Beneficii:

- Salariu atractiv, corelat cu experiența

- Tichete de masa.

-Transport asigurat

Responsabilități:

-inregistrarea exacta si la timp a facturilor de furnizori privind :achizitiile de bunuri, mijloace fixe, prestari servicii , dupa verificarea prealabila a prevederilor legale aplicabile in vigoare

-inregistrarea documentele de casa si banca si verificarea registrelor aferente

-emiterea si inregistrarea instrumentelor de plata CEC, BO, OP

-urmarirea soldurilor contabile la clienti si furnizori si trimiterea confirmarilor de sold anuale

-intocmirea si inregistrarea deconturilor de cheltuieli si deplasare

-verificarea jurnalelor de TVA

-pregatirea situatiei pentru intocmirea declaratiei intrastat

-arhivarea documentelor lunare

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.